Zarezerwuj szkolenie

Szkolenia
Dzięki swojej lekkości i elastyczności zawdzięczającej brakowi reguł i protokołów, Brainspotting może być łatwo zintegrowany i łączony z innymi metodami terapeutycznymi stając się ich użytecznym uzupełnieniem. Dodatkowo Brainspotting uwalnia terapeutę od ograniczeń oraz nierzadko uciążliwej odpowiedzialności za wybór kierunku procesu terapii.

As A Therapist,

Why Train In

Brainspotting?

Do udziału w szkoleniu Brainspotting zapraszamy
psychologów, psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów
oraz specjalistów terapii uzależnień, etc.

 

Szkolenie w Brainspotting
W trakcie szkolenia, oraz po jego ukoczeńczeniu, praktycy Brainspotting będą używali technik Brainspotting w ramach dotychczasowego zakresu praktyki, doświadczenia i ekpsertyzy.

 

Szkolenie Brainspotting nie jest szkoleniem w zakresie terapii traumy, ani nie jest szkoleniem w podstawach psychoterapii. Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest posiadanie aktualnego członkostwa i rejestracji w profesjonalnym organie rejestrującym.
Brainspotting Faza 1
9-11 czerwca 2023
Brainspotting Faza 2
Niebawem podamy daty
Faza 3
13-15 października 2023
Brainspotting z dziećmi i młodzieżą
23-25 czerwca 2023
To dla mnie ogromny zaszczyt, wyróżnienie i radość być trenerem BSP w Polsce. Daje mi to możliwość dzielenia się Brainspotting z innymi oraz spotkania na swojej drodze terapeutów, którzy pragną rozwijać swoją skuteczność, i dzięki Brainspotting, wniosą potencjał głębokiego zdrowienia i transformacji w życie ich klientów.
Poznaj Trenera,
Monika Gos

Monika jest dyplomowaną psycholożka kliniczną, superwizorką, konsultantką i trenerką Brainspotting. Szkoliła się i pracowała w wielu krajach Europy, jak i w USA. Prowadzi konsultacje i szkolenia dla instytucji zdrowia publicznego oraz organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii. Gościnnie wykłada na Uniwersytecie w Hertfordshire oraz Royal College of Psychiatry w Londynie. Jej pasją jest tworzenie i rozwijanie programów leczenia. Jest między innymi współautorem programu leczenia w zakresie zapobiegania samobójstwom.

Po wielu latach zaawansowanych szkoleń u dr Davida Granda, twórcy Brainspotting, została mianowana międzynarodowym trenerem. Wprowadziła Brainspotting do Polski, Irlandii, oraz na Węgry i Serbie. Monika jest również  trenerką Focusingu oraz terapeutą EMDR. Prowadzi prywatną praktykę w Londynie, gdzie pracuje z osobami dorosłymi oraz parami.

Zanim uzyskała kwalifikacje psychologa, była zawodową skrzypaczką, stąd jej szczególne zainteresowania kreatywnością i ekspansją w wykonawstwie artystycznym i sportowym, ale również wszelkimi formami auto-ekspresji.

Faza 1 Brainspotting - Przegląd

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z fenomenologicznym podejściem leżącym u podstaw modelu Brainspotting, jak również poznają strategie identyfikacji i przepracowania brainspot.

Podczas wykładów, pokazów na żywo oraz ćwiczeń w małych grupach, uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności w następujących obszarach:

 • Zrozumienie teorii i fenomenologii Brainspotting
 • Poznanie i zastosowanie różnych technik identyfikacji “brainspot” tj. „Okno Wewnętrzne” i „Okno Zewnętrzne” oraz “Gazespotting”
 • Zastosowanie Modelu Zasobów
 • Zastosowanie Brainspotting w terapii traumy, w tym kompleksowej traumy i dysocjacji, w zaburzeniach somatycznych Część praktyczna skladać się będzie z:
 • Demonstracji na żywo różnych metod identyfikacji brainspot
 • Ćwiczeń w małych grupach, gdzie uczestnicy będą na zmianę przyjmować rolę zarówno klienta jak i terapeuty
Proces certyfikacji - kryteria
 • Ukończenie Fazy 1 i Fazy 2 Brainspotting
 • Udokumentowanie 50 godzin sesji Brainspotting
 • Odbycie minimum 6 indywidualnych superwizji z akredytowanym superwizorem, konsultantem lub trenerem
 • Koszt certyfikacji $150–płatne do Brainspotting Trainings, Inc
 • Certyfikat będzie uznany przez Brainspotting Trainings, Inc
 • Co 2 lata odnowa akredytacji, która wymaga udokumentowania 100 godzin sesji Brainspotting
Więcej informacji